Automatické závlahové systémy

Zavlažování je klíčem k úspěšné zahradě, doba kdy byla manuální závlaha jediné řešení je nenávratně pryč, nyní se nemusíte spoléhat ani na souseda, když jste na dovolené nebo služební cestě, odborně nainstalovaný systém to vyřeší za Vás.

Ať už máte malou městskou zahrádku, velkou zahradu na venkově nebo dokonce střešní zahradu, naše firma Vám může nabídnout profesionální závlahový systém dle vašich potřeb.

Výhody závlahového systému

  • nejjednodušší způsob jak udržet Váši zahradu zelenou a vitální
  • ušetří čas, úsilí a nemalé množství vody

Jak závlahový systém funguje

Celý systém je ovládán řídící jednotkou, která v přesně nastavenou dobu pošle signál elektromagnetic­kému ventilu. Odtud se voda pod tlakem dostane do jednotivých sekčních potrubí, kde pak vysune postřikovače dané sekce z trávníku. Po vypršení naprogramované délky zálivky řídící jednotka znovu posílá signál elektromagnetickému ventilu, který zastaví přítok vody do sekčních potrubí. Vysunuté postřikovače díky ztrátě tlaku opět zajíždí zpět do trávníku.

V případě deštivého počasí je závlaha chráněná dešťovým čidlem, které nedovolí jednotce spustit naprogramovaný cyklus.

Mikrozávlaha

Mikrozávlaha patří k těm nejúspornějším způsobům distribuce vody k rostlinám. Mezi nejpoužívanější způsoby patří:

Kapkovací potrubí

Kapkovaci potrubí
vhodné pro výsadbu, školky, zahradnická centra, skleníky, sadyvinice

Bodová závlaha

Bodová závlaha
vhodná především pro květináče, balkónové zahrady, střešní zahrady nebo deckingy.

 

Montáž a realizace

Příprava před instalací systému

Tato fáze začíná dlouho před montáží závlahového systému. Její součástí je promyšlení, jak a zda vůbec použít závlahový systém, jak posoudit zdroj vody, zajistit přívod elektrické energie, zajistit prostupy pod komunikací a také, jak vhodně umístit ovládací jednotky a senzory.

Instalace systému

Během druhé fáze montážního procesu dochází k samotné instalaci závlahového systému. Tato část zahrnuje vše od zemních výkopových prací, přes instalaci potrubních rozvodů, montáže postřikovačů, připojení ovládací jednotky až po instalaci čerpadla (pokud je vyžadováno).

Seřízení, nastavení a spuštění systému

V poslední fázi Vám dáme návod, jak programovat ovládací jednotku pro nejvhodnější závlahu, spouštět systém a jak ho udržovat. Nezapomeňte, že správný či naopak nesprávný způsob provozování závlahy rozhoduje o tom, zda naše investice do závlahového systému nebyla zbytečná.

 

Poptávka

Chcete ušetřit svůj čas a přenechát zavlažování Vaší zahrady profesionálům? Pošlete nám poptávku a my Vám zdarma vyhotovíme cenovou nabídku!

Kontaktní údaje

formát: +420123456789

formát: jmeno@domena.cz

 
Text poptávky *

Položky označené * je nutné vyplnit.